Aktualność

09
września 2020

Najnowsza edycja popularnej, rodzinnej gry Monopoly z gdyńskimi inwestycjami już jest na rynku. Miłośnicy gry będą mogli teraz inwestować w znane, miejskie obiekty.

 

Do miast posiadających własną edycję gry dołączyła właśnie Gdynia, która w 2008 r. pojawiła się na planszy Monopoly Świat, jako pierwsze w historii polskie miasto. Producent gry ogłosił wtedy konkurs na wybór miast, które ukażą się na planszy. Internauci wybierali spośród 68 najpiękniejszych miast świata wytypowanych przez producenta i nominowali swoje miasto do tzw. „dzikiej karty". Polacy zgłosili między innymi Gdynię. W ciągu 6 tygodni oddano ponad 5 milionów głosów z 6 kontynentów. Ostatecznie dwie „dzikie karty" trafiły do Gdyni i Tajpej.

- Jestem bardzo dumny z tego, że do tych miast, które mają już swoje edycje, miast światowych, jak Nowy Jork, Sydney, a także wspaniałych polskich miast, jak Kraków, Gdańsk, Toruń, dołącza Gdynia – mówił Wojciech Szczurek, prezydent Miasta. - Myślę, że to okazja do tego, żeby przede wszystkim mądrze spędzić czas. To jest bardzo ucząca gra. Ale także myślę, że dla wielu gdynian będzie to okazja, żeby zagrać w sposób emocjonalny. Tu na planszy znajduje się wiele miejsc, które znamy i lubimy. Teraz staną się elementem naszej gry. A dla miasta to szczególna okazja do promocji.

Gdyńska edycja gry umożliwia zakup m.in. Bulwaru Nadmorskiego, Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Centrum Nauki Experyment, Muzeum Emigracji, Skweru Kościuszki. Najdroższym polem w całej grze jest Klif Orłowski, a także IX Liceum Ogólnokształcące w Gdyni. Inauguracja nowej edycji gry miała miejsce w Marinie Yacht Park na początku września 2020 r.